Aktualności › Adam Ruszkowski ponownie wybrany Prezesem FORUM OKRĘTOWEGO

Adam Ruszkowski ponownie wybrany Prezesem FORUM OKRĘTOWEGO

18 maja 2023
W dniu 17 maja 2023 roku, odbyło się Walne Zwyczajne Zgromadzenie Członków Związku Pracodawców FORUM OKRĘTOWE. Miejscem Zgromadzenia była stocznia REMONTOWA Shipbuildung w Gdańsku, a jego tematem wiodącym była produkcja przemysłu okrętowego dla Marynarki Wojennej RP. Honorowym gościem był dowódca Komponentu Morskiego w Centrum Operacji Morskich admirał Krzysztof Jaworski.

W trakcie Walnego Zgromadzenia FORUM OKRĘTOWE dokonało wyboru władz stowarzyszenia na nową, czteroletnią kadencję. 

Na Prezesa Związku Pracodawców FORUM OKRĘTOWE wybrano ponownie Prezesa REMONTOWA Holding S.A. Adama Ruszkowskiego. W uzasadnieniu zgłoszenia jego kandydatury Inacio Golebski podkreślił, że Adam Ruszkowski nie tylko kieruje wiodącą polską i europejską grupą stoczniową, będącą wizytówką krajowego przemysłu okrętowego, ale także kontynuuje i twórczo rozwija dzieło śp. Prezesa Piotra Soyki

Podkreślił jego szczególne zaangażowanie na rzecz jednoczenia polskiego środowiska okrętowego. Zgromadzeni członkowie FORUM OKRĘTOWEGO poparli tę kandydaturę jednogłośnie. Wybrano również Radę i Komisję Rewizyjną.

W trakcie spotkania dyskutowano między innymi o zaangażowaniu polskich firm w budowę okrętów dla Marynarki Wojennej RP, o kształceniu kadr na potrzeby przemysłu okrętowego, możliwości uzyskania wsparcia niekomercyjnego dla branży stoczniowej oraz o zbliżających się wydarzeniach roku w branży okrętowej: targach BALTEXPO w Gdańsku i Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni, które FORUM OKRĘTOWE objęło patronatem.

W trakcie spotkania przyjęto nowego członka FORUM OKRĘTOWEGO – firmę DAMEN ENGINEERING GDAŃSK. Wystąpienie Pani Prezes Kasi Romantowskiej spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem przez zgromadzonych.

Szersza relacja z tego niezwykle ciekawego spotkania zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ