Aktualności › Apel FORUM OKRĘTOWEGO – Chrońmy Nasz Personel Medyczny

Apel FORUM OKRĘTOWEGO – Chrońmy Nasz Personel Medyczny

15 marca 2020
W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego, Związek Pracodawców  FORUM OKRĘTOWE zwraca się z apelem do wszystkich firm, które dysponują  sprzętem ochrony osobistej, o nieodpłatne i pilne przekazywanie go na rzecz szpitali. 

W szczególności chodzi o następujący sprzęt:
  • fartuchy ochronne,
  • kombinezony ochronne,
  • gogle,
  • przyłbice,
  • maski chirurgiczne,
  • półmaski ochronne typu FFP1, 2, 3 z zaworem i bez zaworu,
  • termometry bezdotykowe.
Warunkiem niezbędnym ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS Cov-2 jest bezpieczeństwo personelu medycznego: naszych lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy, administracji szpitali. Oni teraz są na pierwszej linii walki o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Powinniśmy udzielić im wszelkiej niezbędnej pomocy.

Przemysł krajów Unii Europejskiej, w tym polski, przystosowuje produkcję tak, by zaspokoić ogromne zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej. Zamówienia zostały złożone i zostaną one zrealizowane, ale zajmie to jeszcze trochę czasu. Natomiast sprzęt ten potrzebny jest już dziś. Dochodzą do nas dramatyczne apele trójmiejskich szpitali o pilne potrzeby w tym zakresie. 

Dlatego te firmy, które dysponują takim sprzętem proszone są o kontaktowanie się ze szpitalami i przekazywanie im go. 

Związek Pracodawców FORUM OKRĘTOWE

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ