Aktualności › Konsultacje Tarczy Antykryzysowej dla firm przemysłu okrętowego

Konsultacje Tarczy Antykryzysowej dla firm przemysłu okrętowego

8 kwietnia 2020
Związek Pracodawców FORUM OKRĘTOWE  w porozumieniu z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej rozpoczyna proces konsultacyjny, zmierzający do objęcia kolejną Tarczą Antykryzysową firm działających w przemyśle okrętowym, uwzględniającą specyfikę branży.

Rząd pracuje nad kolejnymi wersjami Tarczy Antykryzysowej, która ma ochronić firmy przed skutkami pandemii koronawirusa. Zarówno wprowadzone już w życie rozwiązania, jak i kolejne, obecnie przygotowywane, mają ujęcie horyzontalne – ich zapisy mają charakter uniwersalny - adresowany do wszystkich przedsiębiorstw gospodarki. 

Przemysł okrętowy ma jednak swoją specyfikę w stosunku do innych działów gospodarki, która powinna być ujęta w następnych wersjach Tarczy Antykryzysowej. 

- Od początku wybuchu pandemii jesteśmy w ścisłym kontakcie z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Uczestniczyliśmy w procesie konsultacyjnym dwóch wersji Tarczy Antykryzysowej, natomiast w trakcie naszego dialogu uzgodniliśmy, że w kolejnych wersjach konieczne są bardziej specyficzne zapisy dotyczące branży stoczniowej. Dlatego uruchamiamy proces konsultacyjny, w którym wszystkie firmy działające w naszej branży mogą zgłaszać swoje pomysły i wnioski. Dotyczy on nie tylko aktów prawnych normujących działanie przemysłu, ale również wprowadzonych regulacji związanych ze stanem epidemiologicznym: koniecznych, ale w wielu wypadkach bardzo ograniczających działanie firm – mówi dyrektor biura FORUM OKRĘTOWEGO Ireneusz Karaśkiewicz

- W tym celu wspólnie przygotowaliśmy załączony Arkusz Konsultacyjny na którym można składać swoje wnioski, które zostaną przekazane do MGMiŻŚ w celu dalszego procedowania. Sprawa jest bardzo pilna, proces konsultacyjny chcielibyśmy zamknąć 15 kwietnia 2020 roku – podkreśla Karaśkiewicz.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tych konsultacjach.

Arkusz Konsultacyjny jest do pobrania TUTAJ

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ