Aktualności › List NSZZ „Solidarność” do Ministra Edukacji i Nauki ws. kształcenia dla przemysłu okrętowego.

List NSZZ „Solidarność” do Ministra Edukacji i Nauki ws. kształcenia dla przemysłu okrętowego.

5 kwietnia 2023
3 kwietnia 2023 roku Krajowa Sekcja Przemysłu Okrętowego NSZZ „Solidarność” wystosowała list do Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka w którym wnioskuje o podjęcie pilnych działań mających na celu poprawę kształcenia kadr dla przemysłu okrętowego.

W liście wyrażone jest zaniepokojenie sytuacją na Politechnice Gdańskiej.


Treść listu poniżej:
 

Od kilku lat spada liczba studentów na kierunkach okrętowych. W ubiegłym roku Politechnika Gdańska nie otworzyła studiów stacjonarnych magisterskich na specjalności okrętowej. Uczelnia tłumaczy, że powodem był brak wystarczającej liczby chętnych.

Przypomnijmy: 8 grudnia 2020 roku rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde wydał zarządzenie o połączeniu Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa z Wydziałem Mechanicznym w jeden - Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, który w takiej strukturze zaczął działać od 1 stycznia 2021 roku. Od początku marca 2021 roku na czele nowego wydziału stanął prof. dr hab. inż. Andrzej Seweryn z Politechniki Białostockiej.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ