Aktualności › Walne Zgromadzenie SEA Europe wybrało nowego prezesa

Walne Zgromadzenie SEA Europe wybrało nowego prezesa

10 czerwca 2021
W dniu 10 czerwca 2021 odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie SEA Europe, poprzedzone posiedzeniem Rady Dyrektorów tej organizacji. Ze względu na ograniczenia pandemiczne obydwa spotkania odbyły się w formule on-line. Ze strony polskiej uczestniczył w nim dyrektor Biura Związku Pracodawców FORUM OKRĘTOWE Ireneusz Karaśkiewicz.

W trakcie Walnego Zgromadzenia SEA Europe dokonało wyboru nowych władz na dwuletnią kadencję. Na prezesa tej organizacji wybrano jednogłośnie Pana René H. Berkvensa, byłego wieloletniego prezesa holenderskiej grupy stoczniowej Damen. 

O komentarz poprosiliśmy uczestnika tych spotkań dyrektora biura FORUM OKRĘTOWEGO Ireneusza Karaśkiewicza:

- To były niezwykle intensywne spotkania – omówiliśmy na nich, miedzy innymi, plan działań i lobbingu na najbliższe miesiące w związku z procedowanymi przez Komisję Europejską propozycjami dotyczącymi narzędzi przeciwdziałających zagranicznej subsydiowanej konkurencji, opartymi na analizach zawartych w Białej Księdze. Uzgodnień na spotkaniu było bardzo dużo, i jest to temat na osobną, szerszą rozmowę. Już teraz mogę tylko powiedzieć, że utworzyliśmy w ramach SEA Europe wąską grupę krajów wiodących w przemyśle okrętowym w Europie, do których weszła również Polska w osobie FORUM OKRETOWEGO. Zadaniem naszej grupy będzie przygotowanie konkretnych propozycji do dalszego lobbowanie. Także „nic o nas bez nas”, a szczegóły – a jest ich dużo – w osobnej rozmowie wkrótce.

- SEA Europe dokonało również wyboru nowych władz na dwuletnią kadencję. Na prezesa tej organizacji wybrano jednogłośnie Pana René H. Berkvensa, byłego wieloletniego prezesa holenderskiej grupy stoczniowej Damen.

- Tak, wyboru dokonano jednogłośnie. To bardzo doświadczony menedżer – kierował z dużym powodzeniem globalną grupą stoczniową Damen przez wiele lat. Zna doskonale specyfikę naszej branży i problemy z którymi zmaga się ona od dawna. To zdaniem wszystkich członków SEA Europe doskonały wybór – właściwy człowiek na bardzo trudne czasy. Wyzwania przed którymi staje przemysł okrętowy w Europie są najpoważniejsze w całej jego historii i wszyscy musimy się z nimi zmierzyć. Mamy tego świadomość, przed nami ogromna ilość pracy.

- Dziękuję za rozmowę.


Komunikat prasowy SEA Europe

Życiorys René H. Berkvensa

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ