Wartsila Ship Design Poland Sp. z o.o.

ul. Łużycka 2, 81-537 Gdynia
tel: +48 58 622 63 13
fax: +48 58 622 62 65
Hanna Majewska
Prezes zarządu (Chairman of the Board)
Przedmiot działalności

Wartsila Ship Design Poland Sp. z o.o. jest specjalistycznym biurem projektowym, działającym w przemyśle okrętowym. Historia firmy sięga 1994 roku, kiedy to utworzono w Gdyni oddział norweskiego biura projektowego Vik-Sandvik. W 2008 roku firma Vik-Sandvik została przejęta przez Wärtsilä Corporation i od tego czasu biuro w Gdyni działa pod obecną nazwą. Biuro Wartsila Ship Design Poland zatrudnia około 80 wysoko wykwalifikowanych inżynierów mających znaczące doświadczenie nabyte w czasie pracy w Polsce i na świecie. Wykonuje dokumentację na zlecenie podmiotów zagranicznych i krajowych - armatorów, stoczni remontowych i produkcyjnych - przy użyciu najnowszych technik komputerowych oraz programów obliczeniowych dostępnych na rynku.

WSDPL oferuje swoim klientom wiedzę specjalistyczną na wszystkich etapach projektowania jednostek pływających:

Projekt wstępny opracowany na podstawie dokumentów, które określają główne cechy przyszłej jednostki pływającej m. in.:

  • ogólnego rysunku zestawieniowego;
  • specyfikacji technicznej;
  • dokumentacji dotyczącej wytrzymałości, stateczności jednostki;
  • linii teoretycznych kadłuba;
  • hydrodynamiki;?

Projekt podstawowy/klasyfikacyjny:

projekt konstrukcji: kompletny pakiet dokumentacji klasyfikacyjnej kadłuba zgodnie z wymaganiami różnych towarzystw klasyfikacyjnych, w tym wszelkiego rodzaju niezbędne obliczenia wytrzymałości konstrukcji;

  • plany i rysunki wyposażenia z rozmieszczeniem pomieszczeń mieszkalnych i pokładu;
  • plany maszynowni, plany i schematy wentylacji, oraz rurociągów;
  • plany i schematy instalacji elektrycznych i automatyki;

a także:

  • opracowanie trójwymiarowych, wirtualnych modeli jednostek pływających ze wszystkimi urządzeniami i instalacjami na pokładzie, które w trakcie realizacji projektu są systematycznie aktualizowane. Modele są doskonałym narzędziem komunikacji pomiędzy WSD, armatorem i stocznią oraz umożliwiają wprowadzenie niezbędnych zmian na wczesnym etapie oraz po niższych kosztach.
Urządzenia techniczne
  • najnowsze techniki komputerowe

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ